Profesyonel Mobilya Fotoğrafçılığı
Mobilya kategorisi, ticaret aleminde insanlık var olmaya devam ettikçe satış yapmaya devam edecek olan o şanslı kategorilerden biri kuşkusuz. Ancak yadsınamaz avantajına rağmen, mobilya sektöründe faaliyet gösteren bir üretici iseniz başa çıkmak zorunda olduğunuz masraflar da bir o kadar büyük.

Grikart olarak her şeyden önce sizi anladığımızı ve size özel, özgün ve maliyet düşürücü çözümler ürettiğimizi bilin. Nasıl mı?

Basit: teknoloji ile.

Grikart Fotoğraf Post-Prodüksiyon profesyonel ekibi ile, 10 yılı aşkın süredir sizin için özel mobilya fotoğraf çekimi hizmeti sunuyor, devâsa masraflarınızı azaltmak için teknolojiyi kullanıyor ve ortaya muhteşem mobilya fotoğrafları çıkarıyor.
İster mobilya kataloglarınız için ister dijital medyada kullanmak için mobilya fotoğraf çekimine ihtiyaç duyun; izlenecek geleneksel yol bellidir:

Bir mobilya fotoğrafçısı bulmak, bir iç mimar ya da stilistle çalışmak,
Stüdyo kiralamak ya da mobilya fotoğraf çekimi için gerekli fiziksel alanı sağlamak,
Mobilya fotoğraf çekimi yapılacak ortamda cezbedici bir dekorasyon ve sahne kurmak
Her ne kadar geleneksel adımları dört maddede özetlesek de, bir mobilya üreticisi olarak çok iyi biliyorsunuz 
ki bu adımların her biri yüklü miktarda para ve zaman harcaması gerektiriyor.

Ürettiğiniz tek bir mobilya parçasının bile katalog fotoğraf çekimi, eğer iyi olmasını istiyorsanız, neredeyse
üretimi kadar, bazen daha bile fazla, meşakkatli.

İşte tam bu noktada Grikart olarak devreye giriyor ve sizi yukarıdaki dört adımın en az ikisinden muaf tutuyoruz.
Grikart'tan mobilya fotoğrafçılığı hizmeti almak istediğinizde,

Basitçe yapmanız gereken tek şey, hiçbir ekstra çalışma yapmadan, sadece mobilya ürününün fotoğrafını çekmemize izin vermek. Bu kadar!

Sizi anlaştığımız gün içinde, tecrübeli ekibimizle ve sahip olmaktan çok mutlu olduğumuz havalı profesyonel ekipmanlarımızla ziyaret ediyoruz.

Fotoğraf çekim günü geldiğinde, fotoğraf katalog çekimi yapılacak olan mobilyanızı bize beyaz bir zemin üzerinde sunmanız yeterli. Sonra biz, havalı profesyonel ekipmanlarımızla sanatımızın ilk adımını icra ediyoruz: Mobilya ürününüzü beyaz zeminde kusursuz biçimde fotoğraf karesine aktarıyoruz.
Ve ortaya, final olarak örneğin, şöyle bir mobilya fotoğrafı çıkıyor:
Grikart'ın profesyonel Mobilya Fotoğrafçılığı hizmeti ile, mobilya fotoğraf çekimi ihtiyaçlarınızı işlevsel ve ekonomik biçimde karşılayın.
Bu fotoğrafı çekerken kullandığımız, bahsettiğimiz havalı ekipmanlardan da bahsedelim biraz. Çünkü biliyoruz, 
iyi fotoğrafçıların ne kullandığı genellikle merak edilir.
Sizi ziyaret ederken, ya da müşterilerinizi cezbedecek sanat çalışmalarımızı yaparken genellikle çok sevdiğimiz şu ekipmanlar kullanıyoruz:

Nikon Lens Serileri
Canon Lens Serileri
Sony Lens 50 mm 85mm

Yukarıdaki gibi, fotoğraf çekimi yapılan ürünün kareye en net ve en doğal renk tonlarıyla yansıması için bu ekipmanların önemi kuşkusuz çok büyük. Profesyonel fotoğraf çekimini gerçekleştirirken, ürünün ve ortamın gereksinimlerine göre burada saymadığımız daha birçok lens, paraflaş seti, dayanıklı güç kaynakları, softbox'lar, tripot, ışık ayakları ve şemsiyeler gibi araçlar kullanıyoruz.
Elbette, her ne kadar ekipmanlarımızı çok seviyor olsak da, etkileyici bir mobilya (ürün) fotoğraf çekimi, ya da mobilya fotoğrafçılığı için ekipmanlar tek başına pek bir şey ifade etmez. Deklanşöre basan el asıl sanatçı.

Mobilya fotoğraf çekimi bitti, sonra? 
Nihayet buluştuk, profesyonel ekipmanlarımızı ve tecrübemizi ortaya koyduğumuz, beyaz zemin üzerinde mobilya fotoğraf çekimi bitti ve ortaya şunun gibi bir fotoğraf daha çıktı:
Grikart'ın profesyonel Mobilya Fotoğrafçılığı hizmeti ile, mobilya fotoğraf çekimi ihtiyaçlarınızı işlevsel ve ekonomik biçimde karşılayın.
Mobilyalarınızın her biri çok şık ve en doğal tonlarıyla, son derece net bir biçimde fotoğraf karesie aktarıldılar; ancak ürünün bu hali, elbette müşteri önüne çıkmaları için yeterli değil.
İşte bu noktada, Grikart olarak Türkiye'de öncülüğünü yaptığımız, sizi stilist ve dekorasyon masraflarından kurtaran, zahmetsizce harika mobilya katalog fotoğrafları sahibi olmanızı sağlayan teknolojiyi devreye sokuyoruz.
Grikart olarak öncülüğünü üstlendiğimiz bu teknolojiyi gerçekçi ve etkileyici sonuçlar ortaya çıkaran, 3D fotoğraf giydirme ve modelleme teknolojisi olarak adlandırmayı uygun bulduk.
3D modelleme teknolojisi sayesinde, yalnızca beyaz zemin üzerinde çektiğimiz ham mobilya fotoğraflarınız, en prestijli firmaların devâsa bütçeler harcayarak kurguladıkları çekim ortamları ve sahnelere taş çıkartacak güzellikte ve şaşırtıcı bir gerçekçilikte, kusursuz mobilya katalog fotoğraflarına dönüşüyor.

Nasıl mı?
İşin teknik tarafı burada açıklayamayacağımız kadar karmaşık, ancak bilgisayar ve 3D destekli fotoğraf yaratımındaki 10 yılı aşkın tecrübemiz, şu ana dek birçok prestijli markayı geleneksel mobilya fotoğrafçılığı masrafından kurtarmamızı ve ortaya harika mobilya fotoğrafları çıkarmamızı sağladı.

Bilgisayar destekli mobilya fotoğrafçılığı ortaya ne çıkarıyor? 

Yukarıda, beyaz zemin üzerinde gördüğünüz ham mobilya fotoğrafınız, işte kullandığımız teknolojiyle şu inanılmazı güç derecede gerçekçi ve şahane hale geliyor:​​​​​​​
Etkileyici bir mobilya katalog fotoğrafı, değil mi?

Ama asıl etkileyici olan, bu fotoğrafta koltuklar haricinde geri kalan hiçbir şeyin gerçek olmaması. İşte bu, Grikart'ı bugün onlarca markayı zahmetsizce muhteşem mobilya fotoğraflarına kavuşturan bilgisayar destekli 3D mobilya fotoğrafçılığı mucizesi.

Geleneksel bir mobilya fotoğrafçısı aramaya son verin. 
 
Grikart kurulmadan ve günümüz teknolojisi bize bu imkânları vermeden evvel, biz de geleneksel fotoğrafçılığı çok severek icra ettik. Ancak özellikle mobilya sektöründe, geleneksel mobilya fotoğrafçılığının organizasyonel masraflarının ne kadar ağır olduğunun farkındaydık. 
Stüdyo veya yeterli genişlikte ortam ihtiyacı, mobilyaların nakliye ve montaj masrafları, stilist / iç mimar ihtiyacı, gerçek bir yaşam ortamını simule etmek için gerekli onlarca aksesuar, bütün bunların organizasyonu, daha uzun süren işçilik ile harcanan zaman ve efor...
Özellikle KOBİ'lerin belini büken tüm bu masrafların birçoğunu artık bilgisayar destekli fotoğraf tasarlama sayesinde aşabiliyoruz.

Farklı teknoloji, aynı sonuç!  

Dediğimiz gibi, bazen her şey susar, sadece fotoğraflar konuşur.
Aşağıda, beyaz zemin üzerinde fotoğraf çekimini gerçekleştirip  3D modelleme ile bilgisayar destekli olarak tasarladığımız daha fazla mobilya fotoğraf çekimi çalışmamıza göz atın.​​​​​​​
Siz de mobilya fotoğrafçılığının geleneksel masraflarından kurtulmak isterseniz bugün hiç vakit kaybetmeden Grikart ile iletişime geçin.
Endişelenmeyin!

Grikart Türkiye genelinde hizmet veriyor! 
Her ne kadar profesyonel ekibimiz bugünlerde İzmir'de ikâmet ediyor olsa da, yıllardır Grikart olarak sadece İzmir'de değil, Türkiye'nin her yerinde mucizevi hizmetlerimizi vermeye devam ediyoruz.
Elbette yakın çevrenizdeki benzer hizmet verenlerle çalışmak isteyebileceğinizi biliyoruz. Ancak, hem geleneksel mobilya fotoğrafçılığında hem de 3D bilgisayar destekli mobilya fotoğrafçılığında onlarca yıllık tecrübemiz ve liderliğimiz, bizi bugün Türkiye'nin dört bir yanında misafir ediyor. 
Türkiye'nin neresinde olursanız olun, şimdi profesyonel ve geleneksel mobilya fotoğrafçılığına kıyasla 6 kat daha ekonomik olan bilgisayar destekli mobilya fotoğrafçılığı hizmetimizden yararlanmak için bizi arayın.

Peki ya ben geleneksel bir mobilya fotoğrafçısı istiyorsam?  

Grikart olarak uzmanlık alanlarımızın hiç de dışında olmayan bu talebinizi de elbette severek icra edeceğimizi bilmenizi isteriz.
3D destekli fotoğraf tasarımlarımız, geleneksel mobilya fotoğrafçılığının getirdiği fiziksel masraflardan uzak durmak isteyen KOBİ'lerimiz için ideal.
Ancak eğer halihazırda kurulu bir stüdyonuz ya da bilgisayar desteksiz çekime uygun mizanseniniz varsa elbette size geleneksel mobilya fotoğrafçılık hizmeti de verebiliriz. Bunun için de yine bizimle iletişime geçmeniz yeterli.


“Satış arttıran, etkileyici mobilya fotoğrafları için şimdi iletişime geçin.”
Back to Top