Ürün fotoğrafçılığı nedir ve nasıl yapılır?
Bu ticari fotoğrafçılık biçimi, benzersiz zorluklar ve fırsatlarla birlikte gelir. Tasarımdan düzenlemeye, ürünlerinize nasıl canlılık katacağımızı ve nasıl mükemmel fotoğraflar çekeceğimizi  öğrenin.
,
Ürün fotoğrafçılığını farklı kılan nedir?
Profesyonel ürün fotoğrafçılığı, natürmort fotoğrafçılığının ticari biçimidir. Yüksek kaliteli ürün fotoğrafları oluşturmak kolay bir iş değildir. Ürünlerin nasıl şekillendirileceğini, ışıklandırmanın nasıl ayarlanacağını ve farklı pozlamaların nasıl birleştirileceğini öğrenmek zaman alır. E-ticaret amaçlı, sadece ürün olan fotoğrafları ve kullanımda olan ürünleri göstermek için kompleks yaşam tarzı fotoğraflarını nasıl oluşturabileceğimizi keşfedin.
,
Kusursuz ürün fotoğrafı oluşturma?
Ürün fotoğrafçılığının temel biçimlerinden biri, doğrudan çekilen, sadece ürünün görüntüsünün olduğu biçimdir. Genellikle Amazon veya Etsy gibi çevrimiçi mağazalarda ürün listeleri için kullanılan bu fotoğraflar, dikkat dağıtıcı unsurları sınırlamak için çoğu zaman beyaz arka planla çekilir. Sadece ürünün olduğu görüntüler, ürünün boyutu, görünümü ve rengi gibi detayları gösterir. Bu detaylar, tüketicilerin çevrimiçi alışveriş yaparken tam olarak aradıklarını bulmalarına yardımcı olur.

Ürün çekimlerine başlamadan önce müşterimizle bağlantılı ve tam olarak ne istedikleri konusunda emin oluyoruz. Ürün için istedikleri özel açılar var mı? Etiketin her çekimde görünmesi gerekiyor mu? gibi  planlamalar mükemmellik sağlar, bu yüzden fotoğraf çekimini yapmadan önce ihtiyacımız olan tüm bilgileri topluyoruz.
,
Doğru ekipmanlar ile çalışma!
Ürün fotoğrafçılığı, yemek fotoğrafçığı ve masaüstü fotoğraf çekimlerinde sadece ürün çekimleri için "DSLR fotoğraf makinemle neredeyse her zaman 50 mm lensimi kullanıyorum. Ayrıca daha geniş açılı çekimler için 20 mm ve çekim yapmam gereken küçük ayrıntılar için makro lens de çok işe yarıyor." Elimizde çeşitli lensler olması, çekimin zorluklarına uyum sağlamamıza yardımcı oluyor.
Ürün fotoğrafçılığı, yemek fotoğrafçığı ve masaüstü fotoğraf çekimlerinde sadece ürün çekimleri için "DSLR fotoğraf makinemle neredeyse her zaman 50 mm lensimi kullanıyorum. Ayrıca daha geniş açılı çekimler için 20 mm ve çekim yapmam gereken küçük ayrıntılar için makro lens de çok işe yarıyor." Elimizde çeşitli lensler olması, çekimin zorluklarına uyum sağlamamıza yardımcı oluyor.
Ürün şekillendirme!
Bir ürün fotoğrafçısı olarak, ürünün mümkün olan en iyi şekilde görünmesini sağlamak bizim sorumluluğumuzdadır. Etiket, parmak izi ve tozu temizlemek için her zaman cam temizleyici, makas ve bazı temizleme kitlerimiz vardır. Ürünün fotoğraf makinesinde mümkün olduğunca güzel görünmesini sağlıyoruz, bu da post-prodüksiyonda bize çok zaman kazandırıyor. Ürünün üzerine bir toz tanesinin düşmesi ve her fotoğrafta görünmesi her görüntüyü düzenlemenin önemli bir zaman alacağı anlamına gelir. 
Ürün fotoğrafının ayarlanması!
Ürün düzgün göründükten sonra, çekimin geri kalanını, beyaz veya siyah kumaş ya da kağıt gibi düz bir arka planda çekim yaparak yüksek kaliteli görüntüler oluşturuyoruz. Ürünün bu fotoğraflarda parlaması gerekir. Bu nedenle, dikkat dağıtıcı unsurları engellemek için arka planı basit ve temiz tutarız.

Ürün fotoğrafının ışıklandırması için bir softbox kullanmayı ve bu ışık değiştiriciler, sert gölgeleri azaltarak yumuşak ve dağınık ışık oluşturur. İzleyicilerin etiketleri okuyup ayrıntıları alabilmesini istediğinizden dolayı sadece ürün olan fotoğraflar için ışık ayarlarız, her şeyi aydınlatacak şekilde basit olmalıdır. Işık çadırlarını ve yapay ışık kullanmayı da bazı projelere dahil ederiz. Işık çadırları, ince beyaz kumaşla kaplı tel çerçeveli kafes küplerdir. Bunlar, küçük nesnelerin eşit şekilde aydınlatılmasını sağlayan yumuşak, dağınık ışıklı bir ortam yaratır.
Ürün fotoğrafının düzenlenmesi!
Fotoğraf düzenleme söz konusu olduğunda her fotoğrafçının kendi tercihleri vardır. Her zaman önce parlaklıkla ve pozlamayla ilgili işleri ayarlayarak düzenlemeye başlarız. Daha sonra beyaz dengesini ayarlıyor ve renklerin doğru olduğundan emin olduktan sonra kontrastı, açık tonları ve gölgeleri düzenliyoruz.

Post-prodüksiyon düzenlemesi, ürün fotoğrafınızı sıkıcılıktan güzel bir yere çekebilir ancak ürün fotoğraflarınızın harika görünmesini sağlamak için elimizdeki araçları bilmemiz nihai hallerinde bir fark ortaya koymaktadır  Fotoğraflarınızda herkesten bir adım ileride olmak için son işlerime  gözatın.
izmir ürün fotoğrafçısı, ürün fotoğrafçısı, izmir fotoğrafçı, moda fotoğrafçısı, mobilya fotoğrafçısı,

You may also like

Back to Top